ברוכות וברוכים הבאים!

ברוכות וברוכים הבאים!

מוזמנים לבקר באתר ללמוד על CFS, POTS, SFN ותסמונות שכנות ולקרוא על ההתמודדות בתוך המערכת הרפואית.

רבים מהחולים ב-CFS ובפיברומיאלגיה סובלים גם מ-POTS ודיסאוטונומיות אחרות, ונוירופתיה של סיבי העצב הדקים (SFN). למרות שאלו לא מחלות נדירות, המודעות אליהן אפסית ולוקח זמן רב לקבלת אבחנה וטיפול.

אם אתן, או אתם, מתקשים לעמוד, מרגישים בלי אוויר, רואים שחור בעיניים, מסוחררים, מותשים, או אפילו מתעלפים, ועד עכשיו אמרו לכם שזה רק “חרדה” ו”פסיכוסומטי”, כדאי שתקראו על POTS ואי סבילות לעמידה. אלו בעיות בויסות לחץ הדם, קצב הלב וכיווץ כלי הדם, ששכיחות מאד אצל חולים ב-CFS ובפיברומיאלגיה. קל מאד לאבחן אותן ויש להן טיפולים יעילים שיכולים לשפר באופן ניכר את איכות החיים. אם אתם חושדים שזה מה שיש לכם, מוזמנים להוריד ולהדפיס את דף המידע ולתת אותו לרופא המשפחה.

בוערות לכם כפות הרגליים או איזורים אחרים בגוף? מרגישים נימול? צריבה? או דווקא ירידה בתחושה? כדאי לקרוא על נוירופתיה, פגיעה בסיבי העצב ברחבי הגוף. אם יש לכם CFS, POTS, או פיברומיאלגיה, אז אתם נמצאים בסיכון מוגבר לנוירופתיה של סיבי העצב הדקים (SFN).

הקמתי את האתר על מנת לעלות את המודעות ולהנגיש מידע בעברית על תסמונות אלו. בתקווה שהן יהיו פחות שקופות ואולי אוכל לחסוך מאחרים משהו מהדרך הארוכה והמורכבת שעברתי.
עדי

פוטס (POTS)
נוירופתיה של סיבי העצב הדקים (SFN)
תסמונת התשישות הכרונית (CFS) ל(א)בריאות